درمان زردی نوزاد با مهتابی

درمان زردی نوزاد با مهتابی

درمان زردی نوزاد با مهتابی

📒خطرات و عوارض استفاده از لامپ مهتابی خانگی در درمان زردی

⭕️لامپ های مهتابی خانگی به هیچ عنوان برای مصارف پزشکی تولید نمیشوند. 

⭕️لامپ های مهتابی خانگی حرارت بالایی ایجاد میکند و باعث از دست رفتن بیش از حد آب بدن نوزاد شده که میتواند منجر به سوختگی پوست ظریف نوزاد و عوارض ناشی از کم آبی (از جمله تب،بی حالی و صدمه به ارگانهای داخلی) در بدن آن شود.

⭕️طول موج نور ساطع شده از لامپ های مهتابی برای شکستن مولکول زردی(بیلی روبین) در خون نوزاد مناسب نیست و نه تنها هیچگونه خاصیت درمانی ندارد بلکه اشعه ی فرابنفشی که از آن ساطع میشود برای نوزاد مضر است.و استفاده از آن میتواند آسیب جدی به چشم و ارگانهای نوزاد وارد کند.

⭕️یکی از خطرات استفاده از لامپ های مهتابی خانگی شکسته شدن آن است.خوب است بدانید که لامپهای مهتابی حاوی بخار بسیار سمی جیوه میباشد و در صورت شکستن میتواند خطرات جبران ناپذیری برای نوزاد شما به همراه داشته باشد.

❌توصیه ی اکید ما به همه ی والدین عزیز این است که به هیچ عنوان از لامپ مهتابی خانگی جهت درمان زردی نوزاد خود استفاده نکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مطالب مرتبط

ناسازگاری خونی نوزاد

زردی ناشی از ناسازگاری خونی RH

این نوع زردی وقتی رخ میدهد که گروه خونی مادر منفی و گروه خونی نوزاد مثبت باشد. این نوع زردی به علت حساس شدن خون مادر به اجزای خون جنین ایجاد میشود. در هنگام زایمان،در اثر واکنش اجزای خون مادر به خون نوزاد،تخریب سلولهای خونی و در نهایت زردی در نوزاد ایجاد میشود. این حساسیت […]

زردی نوزادی چیست

زردی نوزادی چیست؟

زردی نوزادی به حالتی گفته می‌شود که در آن میزان رنگدانه ی عامل زردی به نام “ماده بیلی روبین” در جریان گردش خون نوزاد تازه متولد شده بالا می رود. ابتدا زردی در داخل چشم نوزاد شروع به نمایان شدن کرده و سپس با بالا رفتن میزان آن به سایر نقاط بدن تسری می‌یابد. شاید […]